fbpx

Protesta para Qeverisë kundër ligjit të gjuhëve

Dhjetëra protestues janë mbledhur sot para Qeverisë në shenjë proteste kundër ligjit për përdorimin e gjuhëve. Ata porositën kryetarin e shtetit Gjorge Ivanov që të mos e dekretoj ligjin në fjalë.

Protesta po vazhdojnë të qeta dhe deri më tani nuk është vërejtur ndonjë incident, transmeton Alsat M. 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button