fbpx

Pacolli: Bosnja duhet ta njohë Kosovën

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka thënë se Bosnja duhet ta njohë Kosovën dhe vizat duhet të hiqen mes nesh.

Kështu ka thënë Pacolli në intervistë që u botua në faqet e para të gazetës ditore të Bosnjës “Dnevni Avaz”, ku ka theksuar se SHBA gjithmonë kanë mbrojtur të drejtat universale të popujve, gjegjësisht Kosovës, transmeton Telegrafi.

“Serbët e Bosnjës nuk mund të jenë “më katolikë se Papa”, se Serbia vetë”, ka thënë ai në këtë intervistë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button