fbpx

Liga e Kampionëve, hidhet shorti për ndeshjet e çerekfinales

Në qytetin Nyon të Zvicrës u hodh shorti për ndeshjet e çerekfinales në Ligën e Kampionëve, raporton Anadolu Agency (AA).

Ndeshjet e para të çerekfinales do të luhen më 3 dhe 4 prill, kurse ato të kthimit më 10 dhe 11 në po të njëjtin muaj. Ndërkaq, raundi i parë i ndeshjeve të gjysmëfinales do të luhet më 24 dhe 25 prill, kurse i dyti më 1 dhe 2 maj. Finalja do të zhvillohet më 26 maj në Stadiumin Olimpik të kryeqytetit të Ukrainës, Kiev.

Përballjet e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve janë si në vijim:

Barcelona – Roma

Sevilla – Bayern Munchen

Juventus – Real Madrid

Liverpool – Manchester City

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button