fbpx

Mbrëmë ia kanë djegur veturën një deputetes së LSDM-së

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se dje i është djegur vetura deputetes së LSDM-së nga Vinica, Sllavica Shumanska – Miteva, njofton Portalb.mk.

Sipas policicsë, ngjarja ka ndodhur mbrëmë rreth orës 01:30 në rrugën “Sllavço Stojmenski” të Vinicës.

“Kryerës të panjohur, pasi që paraprakisht ia kanë thyer xhamin e veturës “Seat Leon” me targa të Vinicës, në pronësi të S.Sh.M., në brendësinë e veturës kanë hedhur lëndë djegëse dhe e kanë djegur. Është kryer ekspertizë në vendin e ngjarjes dhe po punohet për pastrimin e rastit”, thonë nga MPB.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button