fbpx

Zaev dhe Mickoski takohen në Kuvend, përpjekje që ligji i gjuhëve të votohet pa tensione

Kryetari i partisë më të madhe opozitare Hristijan Mickovski nga VMRO-DPMNE, dhe kryeministri Zoran Zaev.

Nga burime të TV21 brenda Parlamentit të Republikës së Maqedonisë  mësohet se po bëhen përpjekjet e fundit që Ligji për përdorimin e gjuhëve të votohet pa tensione në Kuvend.

https://portalb.mk/510990-ligji-per-gjuhet-perpjekje-e-re-per-votim/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button