fbpx

Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni moti do të jetë stabil, kryesisht me diell dhe relativisht i ngrohtë. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare kryesisht nga drejtimi jugperëndimor.

Temperatura do të lëvizë prej minus tre në orët e mëngjesit deri në 20 gradë celsius gjatë ditës në pjesët jugore të vendit.

Moti i ngrohtë do të jetë edhe nesër dhe pasnesër, ndërsa të martën pritet që temperaturat të bien.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button