fbpx

Momente nga viti 1999, kur bëheshin homazhe te varri i Adem Jasharit (VIDEO)

Sot shënohet përvjetori i XX-të nga rënia e komandantit legjendar, Adem Jasharit, dhe familjes së tij.

Në pamjet e realizuara nga Asociated Press më 21 qershor të vitit 1999 pas çlirimit të vendit shihen Prekazi njerëz duke bërë homazhe te varri i komandantit legjendar, Adem Jashari i cili ende nuk ishte rregulluar.

Adem Jashari bashkë me shokë kishte themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, me idealin e çlirimit të Kosovës.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button