fbpx

Ngrihet kanali i Amesterdamit, banorët bëjnë patinazh mbi të

Moti i ftohtë në Amsterdam ka bërë që të ngrihen kanalet ujore të kryeqytetit holandez.

Për herë të parë, pjesë të kanaleve Prinsengracht dhe Keizersgracht u ngrinë mjaftueshëm sa për të bërë patinazh banorët e Amsterdamit.

Në fotot më poshtë mund ta shihni mënyrën kreative se si e kanë shfrytëzuar këta qytetarë kanalin e ngrirë si terren patinazhi.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button