KËNGËTARI I DASHURISË

Lajme të ngjashme

Një koment

 1. edhe vete teksti yt Fatmir poetik ka dal’.
  kur keshtu shkruan per shkrimtaret, kushedi si ligjeron per ta, para studenteve me fat qe kane profesore ne plotkuptimin e fjales.
  Nje fakultet serioz ku japin mesim ata qe jane te afte per kete, plus edhe vete krijojne.
  e kam nje ide per emision nga arsimi qe e mendoj te jete efektiv si permbajtje dhe mesazh
  te emetohen ligjerata gjysemoreshe, jo me shusme, te profesoreve universitare kryesisht te shkencave humanitare
  ti degjojme live edhe doktor profesoret ne plotekuptimin e fjales, por edhe te tjeret, mjeranet qe bejne sikur i mesojne studentet
  sa me pak i merituar titulli aq me shume kane qejf ta theksojne publikisht, sigurisht edhe ti vete e ke spikatur kete dell qesharak;
  p.sh jorastesisht kolumnistet ketu qe jane profesore te adhuruar nga studentet nuk theksojne titujt e vet poshte emrit se ky lloj provincializmi praktikohet vetem ne rrethe te prapambetura.
  Tash “miku im i vjeter, ti miku im i ri…” po ta rilexoj tekstin per Seremben se teksti i mire nuk mjaftohet me nje te lexuar.

Leave a Reply to tetovare Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *