fbpx

Falimenton kompania filmike e Harvey Weinstein

Ai u bë shënjestra e një numri të madh ngacmimesh seksuale në Hollywood.

Kjo pati pasoja tepër të rënda në jetën dhe karrierën e Harvey Weinstein.

Ai tashmë ka shpallur falimentimin e kompanisë së tij filmike të cilën e ka ngritur që në vitin 2005, transmeton Telegrafi.

Edhe pse drejtuesit e “Wenstein Company” u përpoqën ta shisnin për ta shpëtuar, dështuan duke shpallur zyrtarisht falimentimin.

 (Foto: Getty Images)

Weinstein u bë i njohur së pari për projektet filmike, por karriera e tij pësoi goditje pas akuzave për abuzim seksuale.

Pas akuzave ndaj tij, një numër i madh yjesh hollywoodian kanë dalë për të rrëfyer keqtrajtimet në Hollywood.

Madje, sipas një hulumtimi thuhet se 90 për qind e yjeve janë abuzuar seksualisht në Hollywood. /inTV/Telegrafi/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button