fbpx

Ronaldo po kujdeset si një kapiten për të ndihmuar Benzeman

Cristiano Ronaldo po kujdeset si një kapiten që të ndihmojë Karim Benzeman.

Francezi po kalon nëpër një periudhë të vështirë në karrierë, gjersa i gjithë ekipi po mundohet ta ndihmojë në forma të ndryshme, transmeton Telegrafi.

Një prej të tillave ishte edhe në ndeshjen e fundit, ku madrilenët triumfuan me rezultat 4-0 kundër Alavesit.

Gareth Bale fitoi një penalti pasi që u ndal në mënyrë të palejueshme në zonën e rreptësisë dhe si zakonisht, ekzekutuesi i penaltive te Real Madridi është Cristiano Ronaldo.

Por, ky i fundit nuk e mori përgjegjësinë e gjuajtjes së penaltisë, ku topin ia dha Benzemas që arriti ta tund rrjetën e kundërshtarit.

Kujtojmë se edhe në ndeshjen ndaj Real Sociedadit, kur Karim dështoi të shënonte në një rast të minutës së fundit të takimit dhe vërshëllimat u dëgjuan, Cristiano doli para tifozëve duke kundërshtuar qëndrimin e tyre. Dhe, pasi shënoi, e bëri protagonist për asistimin e tij.

Ndryshe, Benzema në këtë sezon deri më tani ka shënuar tetë gola në të gjitha garat duke përfshirë katër vetëm në La Liga.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button