fbpx

Ilaçi popullor kundër gastritit…

Gastriti është një problem, i cili i mundon shumë njerëz. Mjekimi që e ofron mjekësia është i gjatë dhe i kushtueshëm, jo gjithherë i suksesshëm. Ja një alternativë natyrore kundër gastritit, transmeton Femina.al.

Përbërësit:

  • gjysmë kungulli të ëmbël
  • 2 lugë mjaltë
  • 1 lugë uthull të mollës

Përgatitja:

Qërojini dhe bluajini copat e kungullit të freskët në mikser. Në gjysmë litri lëng shtoni 2 lugë mjaltë dhe një lugë uthull të mollës.

Nga ky lëng dhembja largohet menjëherë, e lëngu i kungullit, i cili është i shijshëm, plot me vitamina dhe minerale, është i dobishëm edhe për shëndetin tuaj të përgjithshëm.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button