fbpx

Tërmeti trondit Britaninë, ndërpret ndeshjen e futbollit

Thuajse e gjithë Britania e Madhe u lëkund nga një tërmet pasditen e së enjtes.

Tërmeti ishte me magnitudë 4.2 ballë, duke shkaktuar konfuzion në Britani, transmeton TCH.

Një universitet në Swansea të Uellsit u evakuua menjëherë pas tërmetit, por ngjarja më e veçantë ishte po në këtë qytet.

Tërmeti ndërpreu përkohësisht edhe ndeshjen e futbollit mes Port Talbot dhe Taffs.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button