fbpx

Terroristi që sulmoi Ambasadën në Podgoricë ishte i dekoruar nga Millosheviqi (FOTO)

Policia malazeze dyshon se Dalibor Jaukoviq (43-vjeçar), është personi që hodhi bombën në oborrin e Ambasadës amerikane gjatë natës së mbrëmshme dhe pastaj vdiq në një shpërthim tjetër, raportojnë mediet malazeze.
Jaukoviç ka jetuar në Podgoricë dhe është i lindur në Kraljevo, transmeton Lajmi.net.

“Nuk ka viktima të tjera në shpërthim, dhe motivi është ende i panjohur”, raportojnë mediat.

Në profilin e tij në Facebook, shihet se Jaukoviq ishte nderuar me medalje për merita në fushën e mbrojtjes dhe sigurisë së Republikës Federale të Jugosllavisë në vitin 1999.

Jaukoviq iu dha medalje për “angazhim të jashtëzakonshëm në kryerjen e detyrave në mbrojtje të vendit”.

Sulmohet ambasada amerikane në Podgoricë (VIDEO)

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button