fbpx

Nëntë shqiptarë në U17 të Maqedonisë ndaj Bosnjës

Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë do të zhvillojë dy ndeshje kontrolluese kundër Bosnjë e Hercegovinës. Dy ndeshjet do të luhen në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” më 20 shkurt (e martë ora 13:00) dhe 22 shkurt (enjte ora 11:00). Seleksionuesi i përfaqësueses U 17 për dy ndeshjet me BeH do të llogarisë në këta futbollistë:

Portierë: Matej Andov (Vardar), Vildan Uka (St.Galen-Zvicër), Filip Xhamatovski (Makedonija Gj.P.);

Mbrojtës: Kristijan Trpçevski (New Stars), Bozhidar Mitrevski (Vardari), Alen Liçina (Rabotniçki), Suad Jonuzi (St. Galen-Zvicër), Aleksandar Gjurkovski (Vardari), Goergie Jankullov (Crvena Zvezda-Serbi);

Mesfushë: Agon Elezi (Kaen-Francë), Emil Skoko (Makedonija Gj.P.), Dimitar Todorovski (Rabotniçki), Ersan Hajdari (Arau-Zvicër), Vllada Novevski (Vojvodina-Serbi), Amar Kollashinac (Olimpia Lublana-Slloveni), Jeton Dauti (St. Gaellen-Zvicër).

Sulmues: Kire Trpçevski (New Stars), Suhejl Muharem (Shkupi), Kushtrim Tairi (Shkëndija), Xhemal Ibishi (Vardar), David Toshevski (Rabotniçki), Arbin Vosha (Makedonija Gj.P.).

Maqedonia U17 përgatitet për turneun kualifikues të fazës Elite për kualifikim në Kampionatin Evropian që do të zhvillohet në Poloni prej 19 deri më 28 mars. Kundërshtar të Maqedonisë do të jenë Polonia, Gjeorgjia dhe Republika e Irlandës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button