fbpx

Dy maska shumë të thjeshta dhe të domosdoshme për lëkurën tuaj!

Maskat e fytyrës janë të shtrenjta në sallone bukurie? Ne po ju sjellim dy maska shumë të thjeshta që mund të bëni lehtësisht në shtëpi.

Të bardhat e vezëve
Veza është një nga produktet më të dobishëm për lëkurën. Maska e përftuar ndihmon shumë në rigjenerimin e lëkurës. Ajo cfarë duhet të bëni është hidhni dy lugë kos, tek të bardhat e vezëve dhe masën e përtuar vendoseni në fytyrë për 30 minuta. Më pas shpëlani fytyrën me ujë të nxehtë, shkruan Bordo.al.

Maska me kastravec
Kastravecët janë përbërësit e duhur për një lëkurë të thatë dhe të vajosur. Një maskë e tillë, rigjeneron lëkurën dhe largon njollat nga fytyra.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button