fbpx

Ahmeti: Ligji i gjuhëve, çështje ditësh

Ligji i gjuhëve sipas liderit të BDI-së Ali Ahmeti është miratuar, por sipas numrit një të BDI-së është çështje ditësh se kur do të kaloj edhe në leximin e tretë në Kuvend, njofton Alsat M. Gjithashtu, Ahmeti bëri të ditur se do të këtë një takim edhe me kreun e VMRO DPMNE-së ku do të bisedohet për çësthje të cilat janë në interes të lartë shtetëror por nga i njëjti nuk do të kërkoj që të tërhiqen amendamentet për ligjin e gjuhëve .

“Ligji për gjuhën shqipe siç e di gjithë opinioni është miratuar. Unë në një rast e kamë thënë se kemi pritur 150 vite do presim edhe disa ditë. Jo un nuk do të bëjë përpjekje për ta bindur kreun e opozitës për tu tërhequr ajo është një çështje dhe një strategji qetër lidhur me këtë”, deklaroi ALi Ahemit, lider i BDI-së.

Ligji i gjuhëve, konvertimi i administratës në gjuhëtar është “budallallëk”

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button