fbpx

Putin, presidenti i vetmuar!

Në inaugurimin e Putinit nuk u shfaq asnjë përkrahës i tij. Përkundrazi, përzgjedhja e tij shoqërohet me protesta nga ana e qytetarëve. Në videon e shfaqur më poshtë mund ta shihni vargun e makinave të Putinit, i cili po udhëton për në Kremlin. Bëhet fjalë për ditën e inaugurimit të tij më 7 maj.

Rrugët janë krejtësisht të zbrazëta dhe kjo krijon një pamje frikësuese – një diktator dhe një qytet i braktisur.

Më poshtë ua shfaqim fotografitë e inaugurimit të Obamës dhe të Putinit. Dallimi është më se i qartë.

Në ndërkohë, në Moskë kanë filluar protesta të shumta të qytetarëve të  cilët shprehentë pakënaqur me përzgjedhjen e tij si kryetar të Rusisë. Fotot shfaqin skena të arrestimeve të protestuesve nga ana e policisë ruse./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close