fbpx

Gjenden trupat e viktimave të avionit të zhdukur rus

Asnjë nga 50 personat të cilët ndodheshin në bordin e avionit i cili u rrëzua në një mal në Indonezi të mërkurën nuk ka mbijetuar. Sipas zyrtarëve mbeturinat nga aeroplanirus i pasagjerëve u gjetën nga një helikopter kërkimi të enjten, buzë një shkëmbi malor në perëndim tëIndonezisë. 

Aeroplani ishte në një fluturim demonstrues në vendet e Azisë dhe kishte bërë ndalesa në Kazakistan, Pakistani dhe Birmani. 
Ai ishte nisur nga Xhakarta, por pas 21 minutash është rrëzuar.

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close