fbpx

Obama mbështet martesat mes të njëjtit seks

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës deklaroi të mërkurën mbrëma se do të mbështesë legalizimin e martesave mes personave të të njëjtit seks.

Veprim ky që komentohet si një rrisk i madh i tiji në kuadër të fushatës elektorale presidenciale.

“Është e rëndësishme për mua që të konfirmoj se besoj se çiftet e të njëjtit seks duhet të jenë në gjendje të martohen”, tha ai në ABC Neës. “Gruaja ime Michelle, mendon të njëjtën gjë që mendoj dhe unë”, shtoi ai. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close