fbpx

Shum klube evropiane pas Samir Aliut !

Shqiptari nga Maqedonia,Samir Aliu i cili aktualisht është në radhët e ekipit të ‘Rini 98? me paraqitjet e tij fantastike thuaj se ka mahnitur të gjith klubet evropiane.

Në një intrëvsitë për portalin shqiptar LajmeSport.com ai është shprehur mjaft i ngazllyer me interesmin e shum klubeve evropiane.

“Po ka disa klube që janë të intersuar në mua dhe që kanë kontaktuar agjentin tim. Njëher jam i kënaqur këtu në klub,të ardhmes nuk i dihet”,tha Samir Aliu për “LajmeSport.com”

Por një gjë është e sigurt interesim nga shumë skuadra evropiane ka pasur,por oferta zyrtare deri më tani nuk ka pasur.

Më tej siç mëson LajmeSport.com agjenti i tij është kontaktuar disa herë nga drejtuesit e skuadrës spanjolle Real Madridi por nuk është arritur ndonjë marveshje,interesimi nuk ka munguar as nga skuadra italiane Interi.

Samir Aliu është mesfushor 17 vjeçar nga qyteti i Shkupit dhe luan për ekipin e ‘Rinia 98? ./portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close