fbpx

Shkupi dhe Renova shijojnë disfatat e para miqësore

Skuadra e Shkupit mbrëmë ka luajtur ndeshjen e tretë miqësore në Antali të Turqisë, ndërsa për kundërhtarë e kishte skuadrën boshnjake Çelik nga Zenica.

Rezultati përfundimtar i këtij dueli ishte 2:0. Dueli i radhës për Shkupin është të premten kur do të ketë përballë skuadrën ukrainase Chornomorets Odessa, ndërsa ndeshja luhet me fillim në orën 9:00, 11:00 sipas kohës lokale në Turqi.

Me rezultatin 3:2 Renova ka pësuar humbje nga serbët e Maçvës, në ndeshjen e katër kontrolluese në kuadrin e përgatitjeve në Ohër. Në tre kontrollueset e para, Renova shënoi dy fitore dhe një barazim. /Portalb.mk/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button