fbpx

Kallëzim penal kundër tre veleshtarëve

Stacioni i Policisë në Strugë, ka ngritur kallëzim penal kundër tre qytetarëve nga Veleshta të cilët ngarkohen për akuzën e ”Grabitjes”.

Më 24 prill të akuzuarit udhëtonin me taksi dhe me anë të kërcënimit me anë të një pistolete grabitën shoferin e taksisë të cilit i morën 1300 denarë, thuhet në njoftimin e Policisë.

Gjykatësi hetues ,ndaj njërit nga të akuzuarit caktoi masën e paraburgimit prej 30 ditësh. /Portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close