fbpx

Shënohet 7-maji, Dita e policisë

Me rastin e 7 majit, Dita e Policisë së Maqedonisë, sot do të vendosen kurora lulesh para përmendores së pjestarëve të vdekur të policisë në rrethin e MPB-së.

MPB, me rastin e shënimit të Ditës së policisë paralajmëron edhe promovimin dhe lëshimin në funksion të projektit “Qyteti i sigurtë”.

Kjo ditë do të shënohet edhe në kazermën “ilinden” në Shkup ku sot do të mbahet solemnitet edhe me rastin e Ditës së bataljonit të policisë ushtarake. /portalb/


Lajme të ngjashme

Back to top button
Close