fbpx

Alpinistë të shpëtuar me helikopter në shkëmbijntë e Matkës

Ekipi i MPB-së dje rreth orës 20:45 shpëtoi dy alpinistë të cilët ishin të ngatërruar në shkëmbinjtë në Matkë.

Policia informoi që gjatë ditës së djeshme rreth orës 19:00 kishin fituar telefonatë që dy qytetarë janë të lodhur dhe të mbërthyer në shkëmbinjtë e Matkës.

Ekipi me ndihmën e helikopterëve arriti në ora 20:45 me çka të dy alpinistët me sukses u nxorrën nga shkëmbinjtë./portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close