Tërmet i fuqishëm e goditi Japoninë

Një tërmet prej 6,2 ballësh ka goditur pjesën lindore dhe verilindore të Japonisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Qendra për Hulumtime Gjeologjike e SHBA-ve (USGS) njoftoi se në pjesët lindore ka ndodhur një tërmet. Epiqendra e tërmetit ka qenë 92 kilometra në ujërat e bregut lindor të vendit, ndërsa thellësia ka qenë 39,8 kilometra.

Ndërkohë bëhet e ditur se nuk është dhënë alarm për cunami pas tërmetit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button