fbpx

Shkëndija e humbi miqësoren e parë në Turqi

Skuadra e Shkëndijës së Tetovës sot ka luajtur ndeshjen e parë në kuadër të përgatitive në Antalia të Turqisë, ndërsa për kundërshtarë kishte skuadrën e Cyrihut nga Zivicra.
Edhe pse Shkëndija kishte më shumë nga loja dhe rastet, por zviceranët arritën të marrin fitore me rezultat final 2:1
Futbollistët e Cyrihut kishin epërsi 2:0 me golat e shënuar nga Dvamena në minutën e 65-të dhe Rodrigez nga penalltia në të 71-tën, ndërsa kuqezinjtë golin e vetëm e shënuan në minutën e 89-tën përmes Besart Ibraimit. /Portalb.mk/

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close