fbpx

Në Akademinë përkujtimore për Ditën e Dëshmorëve merr pjesë edhe zv/kryeministri Xhaferi

Në hotelin “Holiday Inn” do të mbahet një Akademi Përkujtimore duke filluar nga ora 13:00, ndërsa pritet të marrin pjesë figura të ndryshme kombëtare, politikanë, ambasadorë.

Në këtë Akademi Përkujtimore do të mbajë fjalim edhe zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Musa Xhaferri. 

Akademia organizohet nga Shoqata e Veteranëve të Luftës dhe Këshilli organizativ për shënimin e 100 vjetorit të Flamurit kombëtar. /portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close