fbpx

Fergie: Ferdinand duhet të luaj në Euro 2012

Trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson ka thënë se mbrojtësi i klubit të tij, Rio Ferdinand duhet të luaj në Euro 2012.

“Ferdinand ka pasur një sezon fantastik”.

“Eksperienca ka për të qenë e rëndësishme në Euro 2012. Unë mendoj edhe Phil Jones dhe Chris Smalling duhet të jenë aty edhe pse ata nuk kanë shumë eksperiencë”.

“Ju keni Terryn, Ferdinand dhe Gary Cahill. Më pas keni Jones dhe Smalling”, tha Ferguson./portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close