fbpx

Sela: Të gjithë u quajtën vrasës

Deputeti i radhëve të PDSH-së gjatë debatit të zhvilluar sot në Këshillin për integrime evropiane u shpreh se Maqedonia është nën shtetrrethim.

“Sot po përballemi me një situatë tmerrësisht të keqe. Maqedonia ka dy ditë qe po funksionon si me qenë nën shtetrrethim, në  situatë të jashtëzakonshme, shkilen në mënyrë të paskrupullt të drejtat dhe liritë e njeriut. Paramendo gjyqësia  jepet në press konferencë nga ana e ministres së Brendshme. Askund nuk u tha të dyshuar për ketë ose atë vepër penale, por u tha direkt vrasës, për të gjithë. Pamë policë që mbanin për dore gra, në cilin vend të BE-së një polic mashkull merr për dore dhe burgos një femër”, deklaroi Zijadin Sela, deputet i PDSH-së. /portalb

 

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close