fbpx

Një i burgosur preu katër gishtat e dorës

Një i burgosur në Idrizovë mbeti pa katër gishta, pasi makina për prerjen e brumit, ia zuri gishtat e dorës së djathtë.

Sipas kumtesës së MPB-së, dje në ora 11.00 në Shkup, në IPP Idrizovë, personi Z.Gj nga fshati Zelenikovë – Shkup, momentalisht në vuajtje të dënimit me burg, derisa punonte në furrë në makinën për prerjen e brumit, ajo ia zuri katër gishtat e dorës së djathtë.

i burgosuri në fjalë është transferuar në qendrën urgjente në Shkup, të cilit i janë vërtetuar lëndime të rënda dhe i njëjti do të mbahet për mjekim të mëtejshëm. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close