fbpx

Philippe Coutinho mori një urim për kalimin te Barcelona

Mesfushori i jashtëzakonshëm që luajti për Liverpoolin kaloi te Barca për një shumë rekorde prej 160 milionë eurosh.

Coutinho shihet si përgjigje për largimin e Neymarit drejt PSG-së gjatë verës.

Josep Maria Bartomeu ka thënë se ka qenë gabim t’i besohet Neymarit, por ylli brazilian e përkufizoi këtë si një “shaka” të trajnerit.

“Unë luaj me Neymarin në kombëtare dhe kemi qenë miq që nga fëmijëria”, transmeton Telegrafi.

“Ai më përgëzoi dhe më tha se zhveshtorja e Barcës është fenomenale”.

“Luis Suarez dhe Paulinho po ashtu më kanë thënë se shpresojnë që uën të kem të ardhme të ndritur këtu”.

Ish-mesfushori i Interit nuk do të bëj debutimin me Barcelonën edhe tri javë për shkak të një lëndimi në kofshë.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close