fbpx

Anonymous sërish rëzon web faqen zyrtare të CIA

Grupi i hakerëve Anonymus sërish rëzon ueb faqen zyrtare të intelegjencës amerikane.
Në profiling e Twitterit anonymus pralajmëruan se sapo kishin rëzuar www.cia.gov

Hakerët të cilët nuk kanë të ndalur, disa herë me radhë i nxjerrin telashe CIA-s. 
Sulmi realisht është vetëm i fundit i një serie, të kryer nga grupi i hacker-ave. Para disa mujash Anonymous ka nisur një ofensivë kundër Ministrisë së Drejtësisë amerikane, zyrën e të drejtës së autorit, dhe site e prodhuesve më të mëdhenj kinematografik e muzikor në SHBA. 

Operacioni ishte një masë ndëshkuese për mbylljen e site Megaupload nga ana e Ministrisë së Drejtësisë së SHBA./portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close