fbpx

Van Persie shpallet lojtar i vitit në Angli

Sulmuesi i Arsenalit, Robin Van Persie ka fituar çmimin PFA lojtari i vitit në Premier League dhe është përfshirë në skuadrën e vitit.

Ai ka shënuar 27 gola në Premier League këtë sezon, më shumë se secili lojtar tjetër në këtë ligë.

Van Persie kështu ka mposhtur treshen e Cityt, David Silva, Sergio Aguero, Joe Hart, lojtarin e United, Rooney dhe atë të Tottenhamit, Scott Paker për ta fituar këtë çmim.

“Ai ka qenë fantastik. Ku ju mendoni për Dennis Bergkamp, Ruud van Nistelrooy, Marco van Basten, atëherë edhe ai është njëri nga sulmuesit më të mirë që mund të prodhojë Holanda”, tha shefi ekzekutiv i PFA, Peter Taylor./portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close