fbpx

Fëmija që lind me peshë prej 6,3 kg then rekordin

Të enjten në krahinën kineze Anhui lindi fëmija gjigand me peshë 6.3 kilogramë. Bëhet fjalë për një të posa lindur që është shndërruar menjëherë në yllin e spitalit ku mjekët, infermierët dhe të afërmit u kujdesën për të teksa pacientët e tjerë kureshtarë nxituan ta shihnin.

Nëse e afron atë pranë fëmijëve të tjerë të lindur në të njejtën ditë vihet re ndryshimi i madh trupor mes tyre. Më siguri fëmija e ka marrë prej së ëmës peshën trupore, pasi vetë nëna e tij peshon 110 kilogramë.

Gruaja ka rrëfyer se kur ishte shtatzënë të gjithë i thonin se do të lindte së paku 2 ose 3 binjakë, për shkak të madhësisë së pazakontë të barkut. Në ndërkohë mjekët po e mbajnë fëmijën nën kontroll për tu siguruar që ai nuk ka probleme me shëndetin./presskosova

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close