fbpx

Vlerësim: United 4-4 Everton

Manchester United rezikon ta humb titullin pasi dje barazoi me Evertonin 4-4 si nikoqir para publikut të tyre. Ndërsa fqinjët e tyre Manchester City shënuan fitore si mysafir ndaj Wolves me rezultat 0-2 dhe tani me gjasa më të mëdha për t’ia marë titullin Unitedit.

Tani City ka vetëm 3 pikë më pak se United, por javën e ardhshme zhvillohet super derbi lokal që mund të jetë vendimtar për ta fituar titullin njëra nga ekipet e Manchesterit.

Manchester United
De Gea – 6
Evra – 6
Ferdinand – 4.5
Evans – 5
Da Silva – 7
Carrick – 7
Nani – 7.5
Scholes – 6
Valencia – 5.5
Rooney – 7.5
Welbeck – 7.5
Zëvendësuesit
Jones – Minutazh i shkurtër
Hernandez – Minutazh i shkurtër
Everton
Howard – 7
Hibbert – 7
Heitinga – 6
Jagielka – 6
Distin – 4 (Dështim i ndeshjes)
Gibson – 6
Neville – 6.5
Osman – 6
Pienaar – 7
Fellaini – 8 (Lojtar i ndeshjes)
Jelavic – 7.5
Zëvendësuesit
Cahill – Minutazh i shkurtër
McFadden – 6 /portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close