fbpx

Moti sot do të jetë kryesisht me diell dhe i nxehtë

Në Maqedoni sot do të mbajë mot i nxehtë, me shi të dobët në pjesën veri-perëndimore.

Gjatë orëve të pasdites pritet të ketë zmadhim të reshjeve, ndërsa do të fryej erë në pjesën juglindore dhe jugperendimore të vendit.

Temperatura e mengjesit do të jetë nga 3°C deri 10°C, ndërsa ajo maksimale do të jetë nga 14°C deri 27°C.

Në Shkup do të mbaj mot kryesisht i ngrohtë. Temperatura e mëngjesit do të jetë 7 gradë celsius, ndërsa maksimale do të arrijë deri 24 gradë celsius./Portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close