fbpx

“Ndoshta Tupac nuk ka vdekur…”

Moguli i rapit, Marion ‘Suge’ Knight, vetëm sa ka shtuar teoritë konspirative që sugjerojnë se reperi legjendar 2pac është ende gjallë, duke ua kujtuar fansave të tij se askush nuk e kishte parë ikonën e hip-hopit të vdekur.

Knight i bëri këto komente për Tupac gjatë një paraqitje në një radio të Los Angelesit të premtën, vetëm pesë ditë pasi rivalët e tij Snoop Dogg dhe Dr. Dre sollën në mënyrë holografike legjendën në skenën e festivalit Coachella, një gjë që la të shtangur miliona adhurues të hip-hopit anë e mbanë botës.

Dhe, përderisa bota ka filluar të flasë përsëri për reperin legjendar, është Knight ai që ka shfrytëzuar rastin për të sugjeruar se shoku i tij i vjetër është gjallë, mirë dhe duke u fshehur.

Knight, i cili ishte së bashku me Tupac Shakur në Las Vegas mbrëmjen kur ai është vrarë në vitin 1996, ka folur për arsyen se pse ende vrasja e ‘Makavelit’ mbetet e pa zgjidhur e që sipas tij është vetëm një sajim dhe në fakt nuk është vrarë vërtet.

“Ndoshta pyetja është…Tupac ndoshta nuk ka vdekur…ndoshta Tupac është diku tjetër duke na dëgjuar”, ka theksuar Knight.

Dhe, për të përkrahur teorinë e tij, Knight ka zbuluar se ai nuk e ka parë Tupacun as gjatë incidentit.

“Askush nuk e ka parë Tupacun të vdekur”, përfundoi Knight. 

Rap superylli Tupac Amaru Shakur është vrarë në vitin 1996 në Las Vegas. Ai konsiderohet si një prej ikonave të hip-hopit të krahut ‘West Coast’ dhe një prej reperëve më të mirë që ekzistuar në histori. 

 

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close