fbpx

Barazim londinez

Derbi londinez ndërmjet Arsenalit dhe Chelsea ka përfunduar pa fitues, me rezultat 0-0.

Pjesa e parë ishte mjaftë dramatike dhe kaloi në dominim të Arsenalit. Gunners patën raste më të mira për shënim, por nuk arritë deri te rrjeta.

Edhe në pjesën e dytë ishin Gunnersat që sulmonin. Van Persie pati disa raste të mira për shënim, por nuk arriti ta fut topin në rrjetë.

Arsenali tash ka 65 pikë në vendin e tretë, teksa Chelsea ka 58 pikë në vendin e gjashtë./portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close