fbpx

Lass Diarra arrinë marrëveshje personale për transferimin te Galata

Mesfushori francez i Real Madridit,Lassana Diarra ka arritur marrëveshje personale me klubin turk Galatasaray që pas këtij sezoni të kalojë atje (Galata).

Kështu reporton AS sipas të cilës Diarra ka arritur marrëveshje për një transfer që vlen 5.5 milionë euro dhe ka kontratë një vjeçare.

Ky largim vije pasi Diarra nuk ishte i lumtur që nuk inkuadrohej ”gjithmonë” te Reali/lajmesport.com

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close