fbpx

Gjermania e Austria, trupa shtesë në veri

Me kërkesë të NATO-s, trupa shtesë gjermane dhe austriake do të vijnë në Kosovë në prag të zgjedhjeve të Serbisë.

Siç raporton Der Spiegel të premten mbrëma një Potsdam të Gjermanisë është mbajtur një takim ku është vendosur që në Kosovë të vijnë edhe 550 ushtarë që janë nga Gjermania dhe Austria.

150 austriakët do të vendosen menjëherë në veri. /indeksonline

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close