fbpx

Moti, më në fund diell

Sot në Maqedoni do të mbajë mot kryesisht me diell dhe me vranësira mesatare. Edhe pse gjatë orëve të ditës pritet të ketë periudha me diell, pasdite nuk përjashtohet mundësia e shtrëngatave të shiut. 

Temperatura e mëngjesit do të jetë prej 5 deri në 13 gradë, ndërsa ajo maksimale e ditës do të mbërrijë deri në 29 gradë celsius.

Në Shkup do të mbajë mot kryesisht me diell dhe me vranësira lokale. Temperatura maksimale në Shkup dhe rrethinë do të mbërrijë deri në 25 gradë celsius. /Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close