fbpx

Shqipëria fiton ndaj Iranit

Shqipëria ka arritur ta mposhtë skuadrën e Iranit me rrezultat minimal 1-0 në ndeshjen e zhvilluar në Stamboll të Turqisë.

Pjesa e parë ishte më e mirë për 3 herë finalistin e Kupës së Botës,pra Iranit.

Goditjet drejtë portës ishin 4-4,por Iranianët kishin 2 raste të sigurta,kurse ne rastin më të mirë e kishim nëpërmjet Bakajt i cili gjuajti nga fauli.

Pjesa e dytë ishte më e nivelizuar dhe kombëtarja jonë kaloi në avantazh në minutën e 60 nëpërmjet golit të Vilas i cili ishte tejet i bukur.

Kështu Kombëtarja jonë e ruajti epërsinë e tyre duke regjistruar fitoren e dytë rresht nën udhëheqjen e Biasit /lajmesport/

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close