fbpx

Vazhdon moti i vjeshtës

Meteorologët për sot parashikojnë mot jostabil dhe të vrenjtur me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima.

Në disa vende reshjet do të jenë të rrëmbyeshme, të shoqëruara me erë të përforcuar dhe me paraqitje të breshërit. Lokalisht pritet të biejn më shumë se 30 litra metër katror.

Temperatura e ditës do të lëviz prej 11 deri në 20 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot i vrenjtur me shi dhe bubullimë. Temperatura do të arrijë deri në 19 gradë. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close