fbpx

Edhe meshkujt kanë pikë G

Deri tani, kishim dëgjuar të flitej vetëm për Pikën G, atë ku pretendohej se arrihej kënaqësia më e madhe seksuale femërore. Por së fundmi, ekspertët e seksologjisë, paraqesin edhe një term të ri për kënaqësinë mashkullore: Pikën L.

E cila sipas tyre, fal një orgazmë të vërtetë ulëritëse, kur jo vetëm që nuk mund të përmbaheni dot nga kënaqësia juaj me partneren, por e shoqëroni atë me pasthirrma të larta.

Kjo në fakt, vlen të thuhet për meshkujt, pikë kjo e cila sipas studiuesve, “rivalizon” pikën G femërore. Kjo pikë gjendet në zonën e fundit të testikujve apo edhe pranë anusit. Kjo është një pjesë e padukshme seksuale mashkullore për syrin, por shumë të ndjeshme ndaj prekjeve, gjegjësisht, një lloj klitorisi mashkullor, që mesa duket, stimulimi i tij, shkakton një orgazmë shumë të gjatë dhe më të këndshme, se dhe vetë akti seksual si i tillë./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close