fbpx

Sulmi i fundit i Pep Guardiolës

Pep Guardiola sot do të zbarkojë në fushë më përbërjen më të mirë të zgjedhur nga ai për Barcelonën. Pavarësisht disa mungesave në skuadër si Puyol, Alves e Villa, Barcelona mbetet favorit në finalen e kupës ndaj Bilbaos. Formacioni sulmues ndaj Athletico Bilbaos është i fundit për Guardiolën dhe sistemin e tij takues në këtë skuadër.

Pep do të përshëndetet sot nga Barcelona, por se nuk dihet se a do të dal si fitues i 14 trofeve apo do mbetet në “vetëm” 13.”Sport” ka paraqitur formacionin që pritet të jetë sot në finalen ndaj Athletico Bilboas.

Portier do të jetë Pinto, ndërsa mungesën e Alves pritet ta zë Montoya ndërsa Adriano do luaj në pozitën ku luan Abidal. Messi, Pedro e Alexis Sanchez do ti prinë sulmit ndërsa në pozicionet tjera nuk pritet të ketë befasi. /Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close