fbpx

Durrës, shpërthim me eksploziv 300 metër larg Drejtorisë së Policisë

Shpërthim eksplozivi në lagjen numër 7 të qytetit të Durrësit vetëm 300 metër larg Drejtorisë së Policisë, por fatmirësisht pa shkaktuar të lënduar në njerëz.

 Ngjarja është shënuar në orën 3:00 të mëngjesit, ndërsa lënda plasëse është vendosur në trotuar, shumë pranë disa subjekteve tregtare. Nga shpërthimi ka patur dëme në objektet përreth, ku ka patur thyerje të xhamave si dhe ësht shkaktuar një panik i madh tek banorët e zones.

 Policia pas mbledhjes se provave në vendngjarje, ka bërë shoqërimin e disa personave, ndërsa ka dhe emrin e personit të dyshuar si autor. /Portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close