fbpx

Ronaldo: Jam më i mirë se Messi

Cristiano Ronaldo ka thënë pas asnjë pikë dyshimi, se për momentin ai është më i mirë se rivali i tij kryesor, i Barcelonës, Lionel Messi.

“Ndonjëherë kjo më bën të lodhur, gjithashtu edhe atë, sepse ata na krahasojnë së bashku. Ju nuk mund të krahasoni Ferrarin me Porschen, sepse është firmë e ndryshme”.

“Ai bën gjërat më të mira për Barcelonën, unë bëj gjëra më të mira për Real Madridin”.

“Është e pabesueshme. Për atë dhe për mua, pasi kemi thyer rekordet tona të vjetra. Disa thonë unë jam më i mirë, tjerët thonë ai është më i mirë, por në fund të ditës, ata vendosin se cili është më i mirë, dhe unë mendoj se ai jam unë”, tha Ronaldo për CNN World Sport./ Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close