fbpx

Sot nuk ju duhen çadrat

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe me periudha me diell në pjesët perëndimore, ndërsa në pjesët lindore me vranësira dhe me rreshje lokale të shiut, veçanërisht pas dite. 

Do të fryjë erë mesatare, kurse përgjatë luginës së lumit Vardar do të ketë erë të fuqishme në drejtim nga veriperëndimi.

Temperatura do të lëviz prej 10 deri në 21 gradë celsius.

Në Shkup moti do të i ndryshueshëm me vranësira dhe me periudha me diell. Temperatura do të arrijë 17 gradë celsius. /Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close