fbpx

Kryetari i Asamblesë së madhe të Turqisë, Xhemil Çiçek viziton Maqedoninë

Kryetari i Asamblesë së madhe të Turqisë Xhemil Çiçek sot po qëndron në vizitë zyrtare në Shkup, ku do të takohet me homologun e tij Trajko Veljanovski dhe me presidentin Ivanov.

Çiçek sot do të mbaj fjalim para deputetëve të Maqedonisë, ndërsa do të takohet edhe me kryetarin dhe anëtarët e Grupit parlamentar të Kuvendit të Maqedonisë për bashkëpunim me Asamblenë e Republikës së Turqisë. /Portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close